Tomasz Rak zostaje z nami na kolejny sezon!

To, że trener Tomasz Rak zostaje z nami na przyszły sezon to już wiemy.

Poprosiliśmy jeszcze trenera o kilka słów podsumowania dopiero co zakończonego sezonu:

💬

„Zakończony sezon 2022/23 jak najbardziej uważam za udany, aczkolwiek mamy z pewnością mały niedosyt, że nie udało się zakwalifikować do meczów barażowych i nie poczuliśmy smaku rywalizacji z drużyną grającą ligę wyżej. Jednak też jestem zdania, że jeżeli się nie udało to widocznie nie jest jeszcze czas na taką rywalizację naszej młodej drużyny, która wciąż zbiera doświadczenie na poziomie seniorskim.

Cieszę się, że prowadząc zespół już na przestrzeni całego sezonu udało się utrzymać poziom gry, zaangażowania po pamiętnej rundzie wiosennej 2022 r. gdzie walczyliśmy do ostatniego meczu o utrzymanie. Dlatego też nie chcieliśmy wywierać jakiejś presji na zawodnikach w postaci określania celów w zakończonym niedawno sezonie, np. w postaci wywalczenia awansu czy zakwalifikowania się do dwumeczu barażowego z 4 ligowcem. Chcieliśmy przede wszystkim rozwijać i doskonalić naszą grę i dać chłopakom radość z gry. Nie ukrywam też, że młodzież podeszła ambitnie do rozgrywek i po takiej końcówce większość z nich jest rozczarowana i też świadoma, że można było pokusić się o coś więcej. Mam nadzieję, że to jeszcze bardziej zbuduje szatnię i kolejny sezon będzie przynajmniej tak dobry jak ten miniony.

Teraz czeka nas wszystkich zasłużony odpoczynek, mamy okres roztrenowania i wyczyszczenia głów oraz nabrania energii do pracy. Naszym priorytetem na przyszły sezon jest utrzymanie w większości chłopców w drużynie, być może uda się pozyskać zawodników, którzy podniosą jakość i zdeterminują do większej rywalizacji w zespole. Jest to liga amatorska i też ja jako trener zdaję sobie sprawę, że aby wzmocnić drużynę to potrzebne są środki finansowe, które są mocno ograniczone przy takich kosztach utrzymania i przy takim budżecie jakim dysponujemy. Polityka klubu jest taka, że bazujemy w większości na wychowankach oraz zawodnikach z terenu gminy i naszym priorytetem jest zapewnienie im jak najlepszych warunków do treningu, rozwoju. Takich też zawodników możemy pozyskać, młodych, chętnych do treningu i do pokazania się w seniorskiej piłce. Nie ukrywam, że czasy są trudne, mniej jest zawodników, którzy robią to tylko i wyłącznie z pasji ale taki scenariusz kreśli życie i to jest całkiem zrozumiałe.

Z tego miejsca w imieniu drużyny, kierownika Łukasza oraz swoim szczere: DZIĘKUJEMY!!! dla tych wszystkich, którzy pomagają finansowo, rzeczowo czy organizacyjnie pierwszej drużynie. Nie wymienię tutaj wszystkich bo nie chciałbym kogoś przypadkowo pominąć, a jest Was sporo.”