Motoryka na start! Nowy rozdział w Akademii!

Akademia Piłkarska Czarnych Otmuchów wkracza właśnie w nowy etap swojej działalności! Z myślą o jeszcze lepszym rozwoju naszych młodych zawodników, program treningowy w Szkółce piłkarskiej zostanie po Nowym Roku wzbogacony o nowy projekt w postaci zajęć motorycznych.

Nie da się ukryć, iż liczba chętnych do uprawiania piłki nożnej w naszej szkółce stale wzrasta. To również determinuje rozwój działań, by wzbogacić ofertę szkółki o nowe możliwości dla młodych zawodników. Nowością będą zajęcia z zakresu przygotowania motorycznego, które od Nowego Roku znajdą się w programie treningowym grup młodzieżowych od trampkarza aż po żaka.

Trening motoryczny to rodzaj treningu, którego celem jest poprawa sprawności fizycznej i ogólnej wydajności organizmu. Jest on szczególnie ważny dla trenerów piłkarskich i zawodników, ponieważ piłka nożna wymaga wysokiej wydolności, szybkości, zwinności i siły. Może być również wykorzystywany do poprawy techniki i koordynacji ruchowej, co jest szczególnie ważne dla piłkarzy.

Trening motoryczny w Akademii Piłkarskiej Czarnych Otmuchów to dodatkowa jednostka treningowa, dzięki której nasi zawodnicy mogą rozwijać swoje zdolności motoryczne na dużo wyższym poziomie pod okiem doświadczonego trenera. Osobna jednostka umożliwia zawodnikom większe skupienie na danym treningu, a trenerowi wykorzystanie potencjału sportowego zawodników.

Specyfiką treningów motorycznych jest praca nad indywidualnymi cechami motorycznymi zawodnika. Praca w małych grupach treningowych pozwala trenerowi na lepszą koordynację zadań. Skupienie zawodników i podejście do treningu motorycznego jest równie ważną kwestią. Dzięki dobrej współpracy trenera z zawodnikiem osiągany jest zamierzony efekt.

Zainteresowany?

Zapraszamy do kontaktu - +48 512 140 336