Weekend w Akademii

Pracowity weekend w wykonaniu naszych najmłodszych drużyn. Oto podsumowanie ich dokonań w ostatnich dniach.

Juniorzy Młodsi rozegrali drugi sparing w przerwie zimowej. Po zeszłotygodniowym remisie 0:0 w Głuchołazach z tamtejszym Hattrickiem tym razem podopieczni Michała Bochniarza zmierzyli się na wyjeździe z drużyną LZS Przechód. Po ciekawym i zaciętym spotkaniu górą okazali się gospodarze, wygrywając z Nami 3:2. Bramki dla Czarnych zdobyli Konrad Parkitny i Dawid Matras.

Drugi sparing w okresie zimowym ma za sobą drużyna Młodzika. Tym razem podopieczni Mateusza Bednarczyka gościli na otmuchowskim Orliku Podzamcze Nysa. Różnica wieku oraz przede wszystkim warunków fizycznych była dzisiaj aż nadto widoczna, stąd wysoka wygrana gości 14:3.
Bramki dla naszej drużyny strzelili Konrad Byczek (2x) i Julia Ilczyńska.
Nie załamujemy się, nasza bardzo młoda drużyna dopiero uczy się gry w formule 9×9 i na efekty potrzeba czasu.

W sobotni poranek obie drużyny Żaków rozegrały między sobą grę wewnętrzną.

W niedzielę prowadzona przez Kazimierza Michałowicza drużyna Żaka I udała się do Grodkowa, gdzie na miejscowej Hali Sportowej wzięła udział w turnieju Żaków rocznika 2015. W turnieju wzięło udział 6 drużyn:
 
  • GZ LZS Grodków (organizator zawodów)
  • GZ LZS Grodków Girls
  • Akademia Piłki Nożnej UKS Jedynka Niemodlin
  • AP Biała
  • Akademia Piłkarska Korfantów Frajda
  • Czarni Otmuchów
Wszystkie drużyny zagrały ze sobą systemem każdy z każdym (każdy mecz trwał 12 minut).
Nasza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony – wygrała 4 spotkania a w meczu decydującym o pierwszym miejscu w turnieju minimalnie uległa rywalom z Niemodlina 2:1. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w zawodach – Gratulacje!
🏆 Tytuł najlepszego zawodnika turnieju trafił do 𝗡𝗮𝘁𝗮𝗹𝗸𝗶 𝗕𝗶𝗲𝗹𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷 
🎖 Wyróżnienie w naszej drużynie otrzymał również 𝗕𝗮𝗿𝘁𝗲𝗸 𝗠𝗮𝗷𝗼𝗿 

W sobotę na parkiet wyszły również nasze Skrzaty. Podopieczni Kamila Polaka udali się do Grodkowa, gdzie zagrali mini-turniej z drużyną SKS GAS Grodków.

Na koniec raport z zajęć najmłodszych adeptów futbolu w Gminie Otmuchów. Za nami kolejne zajęcia Akademii Malucha – projektu, który okazał się strzałem w 10 i z tygodnia na tydzień powiększa się o kolejnych nowych uczestników.

Obszerna galeria zdjęć z sobotnich zajęć znajduje się na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy