Akademia Malucha po pierwszych zajęciach

Za nami pierwsze, premierowe zajęcia w ramach nowego projektu Klubu dedykowanego najmłodszym mieszkańcom – Akademii Malucha.

Frekwencja na inauguracyjnym treningu dopisała (wzięło w nim udział 14 młodych adeptów przy łącznie zapisanych 27) a uśmiechy na twarzach dzieci i ich rodziców tylko potwierdziły potrzebę i słuszność takiego projektu.

Najważniejszym aspektem dla nas jest dobro dziecka. Właśnie z takim podejściem prowadzimy naszych młodych zawodników.

Akademia Malucha to zajęcia, które mają na celu zapoznanie dzieci z ruchem. Pokazujemy maluchom, że ruch może być przyjemny i radosny. Uczymy ich, że sport może być wspaniałą przygodą.

Pierwszym aspektem na jaki zwracamy uwagę prowadząc treningi jest dobra zabawa!

Dzieci w tym wieku nie rozumieją jeszcze czym jest sport, za to bardzo dobrze wiedzą jak się bawić! Właśnie dlatego wszystkie nasze zajęcia opierają się o gry i zabawy ruchowe, w które wplecione są pierwsze elementy piłki nożnej. Na treningach często śmiejemy się i wygłupiamy, bawimy się w samochody, krasnale i na wiele innych sposobów.

Bardzo ważny w naszych zajęciach jest udział dzieci i rodziców. Dzięki takiej formule dziecko może wraz z rodzicem bezpiecznie wkroczyć w świat sportowej przygody. Dziecko czuje się pewniej pod opieką rodzica, a rodzic może czuć się pewnie pod fachową opieką trenera.

W Akademii Czarnych Otmuchów nie przeprowadzamy żadnego rodzaju selekcji zawodników.

Dla nas każde dziecko jest tak samo wartościowe. Dodatkowo w tym wieku nikt nie jest w stanie określić, czy dziecko ma predyspozycje do bycia sportowcem. Podstawą treningu jest chęć i zaangażowanie dziecka oraz rodzica.

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na treningi? Oto 3 najważniejsze powody:

  • Rodzice biorą aktywny udział w zabawach podczas naszych zajęć. Dzięki temu w wyjątkowy sposób rozwiniesz i wzmocnisz relację ze swoim dzieckiem
  • Ruch na treningu zapewnia Twojemu dziecku prawidłowy i wszechstronny rozwój fizyczny
  • Na treningu dzieci wyładowują nadmiar energii, której mają bardzo dużo – dzięki temu Twój maluch wieczorem spokojnie pójdzie spać 🙂

Po przerwie świąteczno-noworocznej startujemy z regularnymi treningami Akademii Malucha. Następne zajęcia trener Mateusz zaplanował na 6 stycznia. Serdecznie zapraszamy!