Zaczynamy rundę rewanżową – na początek KS Twardawa

Już jutro początek piłkarskiej wiosny dla drużyn z ligi okręgowej. Nasza drużyna na inaugurację rundy rewanżowej uda się do Twardawy, na mecz z miejscowym Klubem Sportowym.

118 dni upłynęło od ostatniego spotkania podopiecznych Tomasza Raka w lidze (wygrana 2:1 w Graczach). Po świąteczno-noworocznej przerwie oraz prawie 2-miesięcznych okresie przygotowawczym wracamy do grania o stawkę.

Nasz pierwszy w 2024 roku przeciwnik rundę jesienną ukończył na 13 miejscu w tabeli z dorobkiem 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis oraz 10 porażek). W trakcie zimowych przygotowań prowadzona przez Ryszarda Remienia rozegrała 5 sparingów, odnosząc w nich komplet zwycięstw.

• KS Twardawa – Śląsk Reńska Wieś 3:1 (testowany, Pawłowski, Glombik, Dahms)
  • KS Twardawa – LZS Racławiczki 7:2 (Remień x4, Teichman, Opaczek, testowany)
  • KS Twardawa – Fortuna II Głogówek 9:0 (Dahms x3, testowany x2, Teichaman x2, Szymański Michał, Opaczek)
  • KS Twardawa – LKS Pawłów 8:4 (Pawłowski, Glombik, Remień x3, Dahms, Korbiel, Teichman)
  • KS Twardawa – KS Unia Krapkowice 7:2 (Remień x2, Dahms x3 oraz dwaj testowani)

Wyniki sparingów klubu z Twardawy budzą podziw i z pewnością pokazują, że gospodarze jutrzejszego spotkania nie składają broni w walce o utrzymanie. Brak jest oficjalnych informacji na temat wzmocnień tej drużyny ale w sparingach dużo bramek strzelili gracze testowani więc możemy założyć, że kadra naszych rywali znacząco zwiększyła swoją jakość.

Przed nami ciężkie spotkanie ale nastroje w drużynie są bojowe i pełne wiary w końcowy sukces. W kadrze na to spotkanie zabraknie pauzującego za czerwoną kartkę Marka Samca oraz Adriana Białkowskiego (sprawy prywatne). Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera Raka przy wyborze kadry meczowej. Na papierze jesteśmy faworytem tego meczu ale musimy do niego podejść z pełną pokorą i koncentracją, zwłaszcza że pierwsze mecze po przerwie zimowej bywają nieobliczalne i pełne niespodzianek.

Spotkanie jako sędzia główny poprowadzi Pan Bartosz Prochera, któremu pomagać będą Mateusz Bonczek oraz Adam Mikołajczyk.

W meczu rundy jesiennej w Otmuchowie pokonaliśmy klub z Twardawy po meczu pełnym emocji 3:2 (decydująca o zwycięstwie bramka Wojtka Ilasza padła w 93 minucie spotkania). Panowie – liczymy na minimum podobny wynik! Powodzenia i życzymy powrotu z trzema punktami do Otmuchowa.

W 16 kolejce dojdzie do dwóch spotkań, które mogą wpłynąć na układ sił w czołówce tabeli. W Kędzierzynie i Głuchołazach zagrają 4 drużyny z czołowej piątki tabeli – w obu spotkaniach zapowiadają się nie lada emocje. Pełna rozpiska inauguracyjnej w 2024 roku kolejki przedstawia się następująco.