Zimowy okres przygotowawczy rozpoczęty

W iście mroźnej scenerii miał miejsce pierwszy w 2024 roku trening piłkarskiej drużyny Czarnych Otmuchów, która poniedziałkowymi zajęciami zainaugurowała drużynowy cykl zimowych przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2023/2024.

Na pierwszych zajęciach trener Tomasz Rak miał do dyspozycji 12 zawodników, którzy mimo mrozu dochodzącego do blisko -12C z pełną energią przystąpili do pracy. Sztab szkoleniowy przygotował dla swoich zawodników w poniedziałkowe przedpołudnie typowy trening adaptacyjny, dzięki któremu nasi zawonidcy po zimowej przerwie będą mogli z każdym kolejnym dniem zwiększyć obroty wykonywanych na zajęciach ćwiczeń. Od przyszłego tygodnia przygotowania wejdą już na pełne obroty. Pierwsza gra sparingowa zaplanowana jest na 20 stycznia – naszym przeciwnikiem będzie drużyna Polonii Bystrzyca Kłodzko.

Przed rozpoczęciem pierwszego treningu zawodnicy odbyli krótkie spotkanie z trenerem oraz Prezesem Klubu. Tomasz Rak przedstawił plany i cele na najbliższy czas a Kazimierz Siembab poinformował o bieżącej sytuacji Klubu.