Zaczynamy sparingowe granie

Na zakończenie drugiego tygodnia przygotowań podopieczni Tomasza Raka zagrają pierwszy mecz sparingowy. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna Polonii Bystrzycy Kłodzko. Zarówna dla jednych jak i dla drugich będzie to pierwsza gra kontrolna tej zimy. 

Polonia Bystrzyca Kłodzko to przedstawiciel dolnośląskiej okręgówki. Występuje w niej trzeci sezon po awansie z A-klasy po sezonie 2020/2021. Miniony sezon drużyna Polonii zakończyła na 5 miejscu w tabeli, w obecnym wyniki z pewnością są dalekie od oczekiwań – rundę jesienną zawodnicy z Bystrzycy Kłodzkiej ukończyli na zaledwie 12 miejscu. W 15 spotkaniach uzbierali 12 punktów, na co złożyły się 3 zwycięstwa, 3 remisy i aż 9 porażek. Najlepszymi strzelcami Polonii byli Daniel Salitra oraz Kamil Zarówny – obydwaj zdobyli po 5 bramek.

Ostatnie spotkanie między obiema drużynami odbyło się prawie 2 lata temu. 27 lutego 2021 roku Polonia wygrała sparing w Otmuchowie 2:1 – jedyną bramkę dla nas zdobył wtedy Kamil Marszałek.

Mecz sparingowy Czarni – Polonia rozpocznie się w sobotę 20 stycznia o godzinie 16:00 na sztucznym boisku w Ząbkowicach Śląskich (na zdjęciu).