Sparing nr 2 – w sobotę gramy z Polonią Wrocław

Przed piłkarzami Czarnych drugi mecz sparingowy w zimowym okresie przygotowawczym przed startem rundy wiosennej w lidze okręgowej. W sobotnie popołudnie podopieczni Tomasza Raka zmierzą się na wyjeździe z Polonią Wrocław.

Naszego kolejnego przeciwnika nie musimy przedstawiać – drużyna Polonii to zaprzyjaźniona z nami ekipa, z którą regularnie od wielu wielu lat rozgrywamy sparingi w okresach przygotowawczych. Zgodnie z tradycją zimowy sparing zostanie rozegrany we Wrocławiu.

Miniony sezon okazał się dla naszych przyjaciół dużym rozczarowaniem i zakończył się spadkiem z A-klasy po wielu latach gry na tym poziomie rozgrywkowym. Obecne rozgrywki to próba szybkiego powrotu i po rundzie jesiennej Polonia z pewnością liczy się w grze o awans. Po 13 rozegranych w sezonie 2023/2024 spotkaniach podopieczni Marcela Wencla zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Zimowe przygotowania rozpoczęli już 4 stycznia a mecz z naszą drużyną będzie ich pierwszym sparingiem w Nowym Roku.

Przygotowania naszej drużyny mocno torpedują perturbacje kadrowe ale trener Tomasz Rak liczy, że we Wrocławiu będzie mógł skorzystać z większej liczby zawodników niż w meczu z Polonią Bystrzyca Kłodzka a nasi zawodnicy odniosą drugą wygraną tej zimy.

Sparing Polonia – Czarni odbędzie się w sobotę (27 stycznia) o godz. 16:00 na stadionie przy ul. Sztabowej we Wrocławiu.